HP Probook 450 G4 Core i5 7th Gen 8GB RAM Laptop
-14%
Price in Bangladesh
৳24,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳24,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 14%
৳28,000
৳ 24,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel 7th Gen Core i5-7200U |
| Processor Speed | 2.50 GHz Up To 3.10 GHz, 3MB Cache |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 15.6 Inch Diagonal FHD SVA Anti-Glare WLED-Backlit 1920 x 1080 |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | Yes |
| Graphics Card | Nvidia GeForce 930MX 2 GB DDR3 |
| Audio/Speaker | Combo |
| Networking | LAN, Wi-Fi, Bluetooth |
| Webcam | Yes |
| Card Reader | Yes |
| Battery | 3 Cell Li-Ion |
| Software | Windows |
| Product Weight (Kg) | 2.4 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 450 G4 business series laptop has an Intel core i5 7th generation processor, 8GB laptop RAM, 256GB SSD, fingerprint security, 15.6-inch laptop display, DVD R/W, web camera, gigabit LAN, Bluetooth, wifi, card reader, up to 4 hours laptop battery backup.
Be the first to review
Share your experience with HP Probook 450 G4 Core i5 7th Gen 8GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★