Lenovo IdeaCentre AIO 3 24IAP7 Core i7 13th Gen 512GB
-7%
Price in Bangladesh
৳106,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳106,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 8%
৳115,000
৳ 106,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Desktop Type | All in One PC |
| Processor Type | Intel Core i7 13th Gen |
| Processor Speed | 3.6 GHz up to 4.9 GHz, 24M Cache |
| Main Board | Intel SoC Platform |
| Monitor | 23.8" FHD IPS 250nits Anti-glare |
| RAM | 16GB, 2 x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 Two DDR4 SO-DIMM slots, dual-channel capable Up to 16GB DDR4-3200 |
| Hard Disk | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x 4 NVMe Up to two drives, 1 x 2.5" HDD + 1x M.2 SSD, 2.5" HDD up to 1TB, M.2 SSD up to 1TB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated Intel UHD Graphics |
| Audio / Speaker | High Definition (HD) Audio, Realtek ALC256 codec 3W x 2 Speakers |
| Networking | Integrated 100 / 1000M Wi-Fi 6, 11ax 2 x 2 + BT5.1 |
| Keyboard | USB Calliope Keyboard, Black, English |
| Mouse | USB Calliope Mouse, Black |
📖 Overview
This Lenovo IdeaCentre AIO 3 24IAP7 is an all-in-one PC that supports 16 GB RAM and 512GB SSD. It is operated by Intel Core i7 13th gen processor which generates speed 3.6 GHz up to 4.9 GHz, 24M Cache. Also, it comes with a 23.8" FHD IPS display, Integrated Intel UHD graphics, high-definition (HD) audio, and an Intel SoC Platform chipset. Moreover, it provides good performance while working.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo IdeaCentre AIO 3 24IAP7 Core i7 13th Gen 512GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★