Desktop PC Core i3 3rd Gen Samsung 19" Fresh Monitor
-17%
Price in Bangladesh
৳9,930
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.30 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H61 |
| Monitor | Samsung 19" Full Fresh Monitor |
| RAM | 8GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Audio / Speaker | New Hi Power D7 Speaker |
| Networking | New Aptech AP-Wa103N 300 Mbps Mini Wireless N USB Adapter |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Value Top ATX Black casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
| Other Features | Home Delivery All Bangladesh Available |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel Core i3 3rd generation, up to 3.30 GHz speed, Gigabyte-H61 motherboard, Samsung 19" full fresh monitor, 8GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 120GB SATA SSD, new Hi Power D7 speaker, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Intel heavy strong cooler, and Value Top ATX black casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen Samsung 19" Fresh Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★