Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM 20" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳22,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Intel Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core-i3 7th Gen |
| Processor Speed | 3 MB Intel Smart Cache |
| Main Board | 110-ASUS |
| Monitor | Asus 20 inch LED HD Color mark display |
| RAM | AData 8GB DDR4 2666bus |
| Hard Disk | 1TB 7200rpm Samsung |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | intel 4GB Graphics Built in on Board |
| Optical Drive | Driver CD |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | Gigason |
📖 Overview
This Desktop PC offers an Intel core-i3 7th Gen processor which speeds up to 3 MB Intel Smart Cache. It has 8GB DDR3 RAM and 1TB HSD hard disk. This PC supports the 110-ASUS motherboard which provides ultra-performance and increased durability.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM 20" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★