Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
-9%
Price in Bangladesh
৳14,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳14,000 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳15,500
৳ 14,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3- 6100T 6th Gen |
| Processor Speed | 3.2 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Standard 19 Inch LED Monitor |
| RAM | AData 8GB |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Graphics Intel HD 510 M |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN / Wi-Fi Port |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | Giga sonic |
📖 Overview
Desktop PC features Intel Core i3- 6100T 6th generation processor, 120GB SSD, Intel HD graphics 530, AData 8GB DDR4 memory, Gigabyte H-110M motherboard, 35W maximum thermal design power.
1.0
★☆☆☆☆
1 review
R
MD Shahed
17 October 2020 12.12 PM
Overall
★☆☆☆☆
bal aar shoroom aayta