Desktop PC Core i5 1st Gen 16GB RAM / 1TB HDD
Price in Bangladesh
৳12,600
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 1st Generation |
| Processor Speed | 3.20GHz / 2MB Cache |
| Main Board | H61 Esonic 3rd gen |
| Monitor | Monitor Not Included |
| RAM | Adata 16GB DDR3 1333bus |
| Hard Disk | Samsung 1TB 7200rpm (Used) |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built In 8GB HD Graphics |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC contains an Intel 1st generation core i5 processor, H61 Esonic 3rd gen motherboard, 16GB DDR3 RAM, 1TB HDD storage capacity, Built-In 8GB HD Graphics, ATX casing, keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 1st Gen 16GB RAM / 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★