Desktop PC Core i5 6th Gen with 8GB RAM 19" LED Monitor
-14%
Price in Bangladesh
৳21,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6400 6th Gen |
| Processor Speed | 3.2 GHz, Max Turbo Up to 3.6 GHz |
| Main Board | Gigabyte H110M-H |
| Monitor | China 19" LED HD |
| RAM | 8GB DDR4 2666 MHz |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 530 |
| Audio / Speaker | Built in |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Modem | Supported 3G/ 4G |
| Casing | OVO ATX Thermal Gaming |
| Software | Standard |
📖 Overview
This desktop includes Intel Core i5 6th generation processor, Gigabyte H110M-H motherboard, built-in graphics, 8GB DDR3 RAM, 1TB hard disk drive storage, a 19-inch monitor, and a OVO ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen with 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★