Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB / 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳22,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb / 500gb hdd in Bangladesh is ৳22,700 only. Buy Desktop pc ryzen 5 3400g 8gb / 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 22,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 3400G Processor |
| Processor Speed | 3.90GHz |
| Main Board | MSI A520M A PRO MAX |
| Monitor | Not Included |
| RAM | Adata 8GB DDR4 2666bus |
| Hard Disk | WD 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | Wi-Fi, Data |
| Keyboard | Hi power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an AMD Ryzen 5 3400G processor that can generate a base frequency of 3.90GHz. It has an MSI A520M A PRO MAX powerful motherboard, Adata 8GB DDR4 2666bus, WD 500GB HDD, Radeon Graphics, OVO Standard Casing, Hi-power soft keyboard, and HP standard mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Ryzen 5 3400G 8GB / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★