Desktop PC Core i7 3rd Gen 4GB RAM / 500GB HDD
-20%
Price in Bangladesh
৳11,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Processor Type | Intel Core i7 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.40ghz / 8MB Cache |
| Main Board | H61-Esonic 3rd gen |
| Monitor | Not included |
| RAM | Samsung 4GB DDR3 1333 bus |
| Hard Disk | Segate 500GB 7200rpm HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Built-in Graphics |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Casing | Gigasonic |
📖 Overview
This gaming PC has an Intel Core i7 3rd generation processor which allows gaming lovers to play heavy games smoothly and can also do programming and animation work well. The gaming PC features an H61-Esonic 3rd motherboard, 4GB RAM, 500GB HDD, USB mouse & keyboard, Wi-Fi + WLAN connections, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 4GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★