HP ZBook Firefly G7 Core i5 10th Gen
-7%
Price Range in Bangladesh
from
৳38,900
to
৳40,600
across 2 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳38,900 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳40,600 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳42,000
৳ 38,900
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳43,600
৳ 40,600
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 10310U 10th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.40 GHz |
| Chipset | Integrated with Processor |
| Screen Size | 14" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel Iris Xe 8GB Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang and Olufsen, Integrated Stereo Speaker |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX200 2 x 2 and Bluetooth 5 combo, non-vPro |
| Webcam | 720p HD and IR camera |
| Card Reader | 1 x smart card reader |
| Battery | 3 Cell 5 WHr Long Life Battery |
| Keyboard | Spill-Resistant and Optional Backlight |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | 12.73 x 8.44 x 0.70 inch |
| Product Weight (Kg) | 1.37 Kg |
| Series | HP ZBook |
📖 Overview
HP ZBook Firefly 14 G7 mobile workstation has Intel Core i5 10th generation processor with turbo frequency of 4.40 GHz. This laptop has a latest Intel Wi-Fi 6 AX201 2 x 2 and Bluetooth 5 combo, vPro for networking connectivity for smooth internet browsing, video streaming and other tasks. It has 16 GB DDR4 3200MHz and 512 GB PCIe Gen SSD storage capacity. This laptop has an HP Long Life 3-cell, 56-watt Li-ion polymer battery that provides more than 4 hours of backup.
Be the first to review
Share your experience with HP ZBook Firefly G7 Core i5 10th Gen and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★